Aktualitások

Prof. Dr. Tőzsér JánosA Szent István Egyetemet (SZIE) nagy hagyományú egyetemek és főiskolák integrációjával 2000. január elsején alapította a Magyar Országgyűlés. Jelenleg 8 karral 4 kampuszon működünk, hallgatóink száma 13 ezer. A központ Gödöllőn található, ahol 1950-ben kezdődött a felsőoktatás.

A SZIE a felsőoktatási képzéstől az alap- és mesterszakokon át a doktori képzésig valamennyi szinten oktat. Az értékes ismeretek, jól hasznosítható tudás és sokrétű gyakorlati tapasztalat érdekében Egyetemünk folyamatosan bővíti széles képzési kínálatát, színvonalas, rugalmas és átjárható oktatást biztosít. Kiemelt feladatunknak tekintjük a tudomány haladásának elősegítését, a legújabb információs technológiák alkalmazását, a munkaerő-piaci követelmények változásához igazodó képzési tartalmak folyamatos fejlesztését, valamint azt, hogy a hallgatóink piacképes diplomával, azonnal hasznosítható, gyakorlati tudással lépjenek ki az egyetem falai közül.

Budapesten, a Budai Campuson található az Élelmiszer-tudományi Kar, a Kertészettudományi Kar, valamint a Tájépítészeti és Településtervezési Kar. Az Ybl Miklós Építéstudományi Kar a pesti oldalon, Zuglóban képez. Gödöllőn működik a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, a Gépészmérnöki Kar és a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar. Az Agrár- és Gazdaságtudományi Kar kampusza Szarvason található.

Igazodva a helyi közösségek és vállalkozások igényeihez, 2017 szeptemberétől a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központtal együttműködve élelmiszermérnök BSc képzést indítottunk levelező tagozaton, Kisvárdán. A képzés indításával lehetőséget kapnak azok is, akik az ország hátrányos helyzetű régióiban élnek, és településükön nem található felsőoktatási intézmény. Célunk, hogy versenyképes tudást, valamint a helyben maradás és a tudásgazdaságban való magas színvonalú teljesítés lehetőségét biztosítsuk Kisvárda és a régió fiataljai számára.

Eddigi tapasztalataink kedvezőek, az élelmiszermérnök képzésünk nagy népszerűségnek örvend és sikeres. A 2017. évi adatokhoz képest, a 2018. évi felvételi eljárásban megkétszereződött a felvett hallgatók száma. Oktatóink a színvonalas elméleti tudás átadásával biztosítják, hogy a képzésben részt vevő hallgatók értékes, piacképes diplomával és azonnal hasznosítható tudással helyezkedjenek el a munkaerőpiacon.

 

Gödöllő, 2018. szeptember 4.

 

Prof. Dr. Tőzsér János
rektor
Szent István Egyetem

Prof Dr. Bács ZoltánA Debreceni Egyetem 2015-ben elsőként állt a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ létrehozásának kezdeményezése mellé, melyet Zichyné Belinszky Katalin a Debreceni Egyetem rektori tanácsadójaként vetett fel.

A Debreceni Egyetem, mely Kisvárdán korábban is telephellyel rendelkezett, ahol évtizedek óta mezőgazdasági kutatásokat végez, immár a reguláris képzésből is kiveszi a részét a Gazdaságtudományi Kar, illetve a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar több szakja révén is, hozzájárulva a város, a térség megtartó erejéhez.

A kisvárdai diákok nagy számban választják az egyetem képzéseit kisvárdai és debreceni képzési helyen is, amely regionális szerepű intézményként különösen fontos számunkra. Bízunk benne, hogy a kisvárdai hallgatóink is szerves részévé válnak a Debreceni Egyetem közösségének és 2018. szeptember 26-án őket is köszönthetjük a debreceni Nagyerdei Stadionban egyetemünk tanévnyitó show-ján, a yoUDay-en. 

Örömmel tölt el bennünket az a tény is, hogy a Közösségi Képzési Központok számára elsődleges példát jelentő kisvárdai képzőhely egyfajta verseny és egyben együttműködés színtere és indukálója is különböző egyetemek programjainak, kooperációinak.

Bízunk benne, hogy a fejlődő Képzési Központ utat mutat a helyi kezdeményezések számára és hitet ad ahhoz, hogy megfelelő emberekkel, kitartó munkával, szervezéssel és Isten áldásával egy kisváros is képes lehetőséget biztosítani saját jövőjének.

 

Debrecen, 2018. szeptember 4.

 

Prof. Dr. Bács Zoltán
egyetemi tanár, kancellár
Debreceni Egyetem

Dr. Juhász CsabaA Debreceni Egyetem Mezőgazdaság- Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara a 2016/2017. tanévben indította a mezőgazdasági mérnöki BSc alapszakot levelező képzési formában a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban. Az indítás évében a felvett hallgatói létszám 28 volt. A 2017/2018-as tanévben 30-an kezdték meg tanulmányaikat. A Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ keretein belül megvalósuló mezőgazdasági mérnök szak levelező tagozat képzési célja Kisvárda és térségének jól képzett, korszerű ismeretekkel bíró szakemberekkel történő ellátása.

A szakon olyan felsőfokú végzettségű agrárszakembereket képzünk, akik a megszerzett természettudományi, műszaki, mezőgazdasági és gazdasági ismereteik birtokában a mezőgazdasági termelésben, feldolgozásban és gazdálkodásban általános jártassággal rendelkeznek. Gyakorlati munkájuk során alkalmazni tudják a mezőgazdasági ágazatokban használatos legújabb technológiákat, képesek piacképes mezőgazdasági termékeket előállítani.

A kar a hallgatók számára széles körű, a tanulást támogató eszközöket, lehetőségeket biztosít. A tananyag elektronikus formában is elérhető a hallgatók számára, akik bekapcsolódhatnak a karon folyó, számos tudományterületet érintő kutatási programokba.

Az összefüggő gyakorlati félévet lakóhelyükhöz közel, Kisvárdán és környékén is eltölthetik.

A megszerzett mezőgazdasági mérnöki BSc alapszak diplomát követően tanulmányaikat a kar mesterszakjain (Állattenyésztő mérnöki, Élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnöki, Kertészmérnöki, Környezetgazdálkodási agrármérnöki, Mérnöktanári, Mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnöki, Növénytermesztő mérnöki, Növényorvosi, Természetvédelmi mérnöki) folytathatják.

Debrecen, 2018. augusztus 28.

 

Dr. Juhász Csaba
egyetemi docens, dékánhelyettes
Debreceni Egyetem
Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar

Dr. habil. Fenyves VeronikaKarunk a gazdálkodás területéhez kapcsolódó ismeretkörök oktatását-kutatását-fejlesztését tűzte zászlajára. Ebben kiváló partnert talált a Kar az Észak-Alföld Régióban Belinszky Katalin igazgató asszony személyében, aki a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ vezetője.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2017. szeptemberétől a gazdaságtudományi képzési területhez tartozó turizmus-vendéglátás, valamint az agrár képzési területhez tartozó vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakot, míg 2018. szeptemberétől a turizmus-vendéglátás felsőoktatási szakképzést is indítja Kisvárdán. Azzal, hogy Kar legnépszerűbb szakjait Kisvárda képzési hellyel is meghirdettük, szeretnénk segíteni a térségben élő fiatalok továbbtanulását, későbbiek során megélhetését.

Szinte biztosak vagyunk abban, hogy a hallgatóink végzést követően nem fognak csalódni a szakmai előmenetelük, karrierépítésük, vágyaik megvalósítása során. A Karon végzett hallgatók számára a lehetőségek szinte korlátlanok, itthon és külföldön is egyaránt igyekszünk a legjobbat nyújtani hallgatóink számára.

A képzéseink számát növelve további új szakot, a gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzést is szeretnénk indítani 2019. szeptemberében Kisvárdán.


 

Debrecen, 2018. szeptember 3.

 

Dr. habil. Fenyves Veronika
egyetemi docens, tanszékvezető
oktatási dékánhelyettes
Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar
Számviteli és Pénzügyi Intézet
Kontrolling Tanszék

Prof. Dr. Felföldi József„A fizikai élelmiszervizsgálati módszerek alakulása, fejlődése - generációk lánca a tudományos kutatásokban”

A Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Kara 2017 őszén jelenhetett meg Kelet-Magyarország térségében, a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban egyik legsikeresebb képzésével, az Élelmiszermérnök alapképzéssel. Ebben oroszlánrésze volt Belinszky Katalin igazgató asszony munkájának, elkötelezettségének. Dinamizmusával, kapcsolatteremtő képességével egyfajta motorja volt a kisvárdai felsőoktatás létrehozásának, az infrastrukturális és intézményi feltételek megteremtésének.

Elsősorban az ő elkötelezett és áldozatos munkájának köszönhető, hogy több magyarországi egyetem megjelenhetett a térségben, és az oktatás mellett a Központ III. Nyári Egyetemén és a 2018/2019. tanév ünnepélyes megnyitóján közvetlenül is bemutatkozhat tudományos és innovatív eredményeivel. A bemutatkozás része a Szent István Egyetem részéről elhangzó előadás is, amely ízelítőt ad az Élelmiszertudományi Kar kutatási tevékenységéből.

A szerteágazó kutatási területek közül kiválasztott szűk, de talán érdekes szegmens új szemléletű, roncsolásmentes vizsgálati módszereket mutat be. Azt a folyamatot, ahogy ez a terület az utóbbi évtizedekben a generációk egymásra épülő munkájával fejlődött és kiteljesedett. Ez a módszercsoport elsősorban a gyümölcsök és más élelmiszerek rezgéseit, hangját vizsgálja és azt, hogy ebből hogyan lehet következtetni érettségre, belső hibákra, fontos érzékszervi jellemzőkre. A módszerek és alkalmazások bemutatásával az előadás jól szemlélteti az alaptudományok, a technika, az informatika és a technológia egymásra találását, az alkalmazható tudományt, egyben arra is példát mutatva, milyen érdekes kutatásokba kapcsolódhatnak be a hallgatók is tanulmányaik során, hogyan válhatnak hallgatóból tanítványokká, majd maguk is mesterekké.

 

Budapest, 2018. augusztus 28.

 

Prof. Dr. Felföldi József
tanszékvezető, egyetemi tanár
Szent István Egyetem, Élelmiszertudományi Kar
Fizika-Automatika Tanszék

Pomázi GyulaPomázi Gyula – A Budapesti Műszaki Egyetem (BME) gépészmérnöki karán 1989 fejezte be tanulmányait okleveles gépészmérnökként. Emellett 1991-ben alapítója volt a BME Management Szakkollégiumának. 1991-1993 között közgazdasági és jogi szakképzésen vett részt az Egyetemközi Menedzsment Iskolában. Ezt követően részt vett az RKW Bajorország tanácsadó programjában, majd Hollandiában a NEPOSTEL BV (Netherlands Consultancy for Post and Telecommunications) menedzsment képzésén is. 2016-ban megszerezte a Vezetési Tanácsadók Magyarországi Szövetségének Minősített Vezetési Tanácsadó (CMC) minősítését is.

Munkahelyek – Az 1990-es években több cégnél (Coopsystems Szervezési és Vezetési Tanácsadó Kft., MOL Távközlési Üzleti terület) dolgozott vezető tanácsadóként, stratégiai munkatársként. 2000-2002 között az E Group Magyarország Rt. OD vezérigazgató-helyettese, 2002-2016 között pedig egy gazdaságfejlesztő vállalkozás ügyvezető igazgatója volt. 2016-2017 között a Nemzetgazdasági Minisztérium Vállalkozásfejlesztési Főosztályának vezetője, 2017-2018 között pedig a Nemzetgazdasági Minisztérium iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkára. 2018-tól az Innovációs és Technológiai Minisztérium iparági stratégiákért és szabályozásért felelős helyettes államtitkára.

Legfontosabb üzenetek – A hazai gazdaság versenyképességének egyik fontos feltétele, hogy a hazánkban működő vállalkozások hatékonysága, termelékenysége, rugalmassága jelentősen javuljon.

A gazdaságunk sérülékenységének csökkentése érdekében az ágazatok fejlesztésének egyensúlyát meg kell teremteni, azaz a járműipar mellett több kiemelt ágazatra kell koncentrálnunk, amelyeknél az innovativitás, a hazai tudásban meglévő kreativitás valós versenyelőnyt jelent a világpiacokon. Ilyenek az egészségipar, az élelmiszeripar vagy az építőipar, esetleg más kreatív iparágak.

Az innovatív ipar fejlesztése mellett a nemzetközi értékláncokba történő aktív beépülés az iparpolitika egyik fontos célkitűzése, azaz minél több hazai kis- és középvállalkozás legyen képes az új, digitalizált értéktermelési folyamatokban potenciális szerepet betölteni. Ehhez tudás, tőke és üzleti partnerségek kellenek.

Alapvető fontosságú a következő évek iparfejlesztése szempontjából a feldolgozóiparhoz kapcsolódó szolgáltatási és kereskedelmi tevékenységekkel egy időben a térségi iparosodási folyamatok megerősítése, hiszen a digitalizáció, az automatizáció, a technológiai megújulás szinte minden üzleti folyamatot, működési modellt átír, újraértelmez. Ezen paradigmaváltás sikeressége lehet a hazai gazdaság, és ipar fejlesztésének egyik záloga.

Ehhez az új szemlélethez a térségi ipari, fejlesztési központokhoz kapcsolódó újfajta oktatási, képzési megoldások adnak nagyon jó hátteret, s ezekben a gyorsan alkalmazható, biztos gyakorlati tudás jelenti a legfontosabb eredményt. A hazai ipar számára emiatt minden olyan térségi képzési centrum kiemelt fontosságú, ahol a versenyképes tudás „megteremtése” a fő cél, ahol partnerségben, közösségi alapon lehet a hazai tudást elmélyíteni.
 

Budapest, 2018. augusztus 29.

 

Pomázi Gyula
Innovációs és Technológiai Minisztérium
iparági stratégiákért és szabályozásért felelős helyettes államtitkár

Korányi LászlóKorányi László – Okleveles villamosmérnöki diplomát szerzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd mérnök-közgazdászi diplomát a Marx Károly (ma Corvinus) Közgazdasági Egyetemen. Üzleti képzésben vett részt az angliai Ashridge Management College-ban.

Első munkaköre számítógép vezérelt orvosi műszerek fejlesztése volt a Medicor Kutató-Fejlesztő Intézetében.

A későbbiekben több szoftver vállalkozás alapítója és vezetője volt. A Magic nevű, a New York-i Nasdaq tőzsdén jegyzett izraeli szoftver-multi befektetett az egyik cégébe és 7 éven keresztül annak magyarországi, majd közép-európai igazgatója volt. 

2007-2012 között tudományos és technológiai attasé volt Magyarország Tel Aviv-i nagykövetségén. Hazatérése után a Nemzeti Innovációs Hivatal nemzetközi elnök-helyettese majd megbízott elnöke volt.

Jelenleg az Óbudai Egyetem innovációs igazgatója.


Kisvárdai Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ – Az Óbudai Egyetem számára kiemelt fontosságú a Kisvárdai Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban a műszaki képzések beindítása, ami Zichyné Belinszky Katalin fáradhatatlan erőfeszítései nélkül nem lenne lehetséges. Korányi László, mint az egyetem innovációs igazgatója Zichyné Belinszky Katalinnal elkezdett egy közös tervezést egy olyan kutatóhely létrehozására, ami alkalmazza az izraeli tapasztalatokat a periférián működő hasonló intézményekkel kapcsolatban. Egy ilyen központ megerősítené a régió szakember és fiatal megtartó képességét, továbbá mintául is szolgál hazánk más perifériás régiói számára.

 

Budapest, 2018. augusztus 31.

 

Korányi László
Óbudai Egyetem
innovációs igazgató

A versenyképesség erősítése a fenntartható növekedés és az egyensúly feltétele

 

Prof. Dr. Kovács Árpád„Az utóbbi évek  történései arra figyelmeztetnek mindnyájunkat, hogy a gazdaság fenntartható fejlődése, a pénzügyi stabilitás és általa a jólét csak akkor valósulhat meg, ha ehhez folyamatosan rendelkezésre állnak azok a társadalmi-gazdasági feltételek, amelyek a nemzet anyagi-szellemi erejében, vagyis a szorgalomban, a vállalkozó-készségben és a kor követelményeinek megfelelő versenyképes tudásban testesülnek meg.

A két éve alapított Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Központ az ezt szolgáló tudás-átadásnak az egyik megvalósult, fontos kelet-magyarországi műhelye. Az itt folyatott tanulmányok kiváló lehetőséget teremtenek arra, hogy a Központ felsőfokú képzéseiben részt vevő hallgatók bővülő szakmai választékban új, versenyképes elméleti és gyakorlati ismeretekre tegyenek szert. Olyanokra, amelyek – mondhatjuk – lakóhelyükhöz, szinte „házhoz menve” egyszerre szolgálják napi munkájukat, mélyebb felkészültségüket és általuk családi boldogulásukat, nemkülönben azt is, hogy a maguk erejével hozzájáruljanak Kelet-Magyarország, így a nemzet egésze emelkedő pályán tartásához, a közjó megvalósulásához.

E nemes cél szolgálata a Központ munkájában részt vállaló, itt oktató egyetemi, közéleti ember számára is megtiszteltetés. Ezért fontos számomra, hogy a 2018-2019-es tanév megnyitójához kapcsolódóan képet adjak a gazdaság, az államháztartás erősödéséről és ezek fenntarthatóságának versenyképességi követelményeiről.”

 

Budapest, 2018. augusztus 27.

 

Prof. Dr. Kovács Árpád
a Költségvetési Tanács Elnöke

Kapcsolat

Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ              

Cím: 4600 Kisvárda, Szent László u. 18.                                                                                          Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Facebook: https://www.facebook.com/kisvarda.fkk/                                                                  

Instagram: https://www.instagram.com/kkfkk_official/                                                             

 

Nyírbátor Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ

Cím: 4300 Nyírbátor, Édesanyák útja 7.

Facebook: https://www.facebook.com/kkfkknyirbator/

Instagram: https://www.instagram.com/kkfkk_official/

 

Tisztelt Látogató! A Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ (KKFKK) weboldala sütiket használ a hatékonyabb működés érdekében.
A KKFKK Adatvédelmi és Adatkezelési Szabályzatát ide kattintva érheti el. Hozzájárulok a sütik használatához.